Vznik SDH ve Staré Vsi

V obecní kronice se píe toto : "Sbor dobrovolných hasičů ve Staré Vsi měl úřední název až do roku 1925 - Dobrovolná jednota hasičská ve Staré Vsi", která byla založena raku 1889. O zřízení dobrovolných hasičů bylo jednáno popré na schůzi obecního zastupitelstva dne 1. listopadu 1884 na úřední vyzvání, ale v té době nebylo nikoho, kdo by byl tuto myšlenku uvedl ve skutek. Podnět k založení hasičského sboru dal Jan Novotník, který bydlel a pracoval několik roků v Příboře a tam se zúčastnil činné práce v hasičské jednotě. Po schválení stanov Obecním úřadem byla 17. března 1889 svolána do obecního hostince první veřejná schůze. Na ní byl vysvětlen účel a potřeba zřízení jednoty hasičské a byly přečteny hasičské stanovy, aby každý přistupující člen znalsvá práva a povinnosti. Na této první veřejné schůzce se přihlásilo do sboru 30 činných členů, kterým bylo, podle zápisu z kroniky, uloženo, aby si pořídili hasičský stejnokroj.